Nový dopravní automobil SDH Křtiny

Jedná se o osobní dopravní automobil značky Fiat Ducato. Byl přihlášen do vlastnictví městysu 3.9.2020. Má 9 míst k sezení, motor objem 2,3L , výkon 103 kW, max. rychlost 153 km/hod, spotřeba 6,8l/100km, palivo nafta + Adblue. Emisní norma euro 6. Hmotnost do 3500kg.

Označení na boku DA- L1Z – znamená: DA- Dopravní automobil;  L – hmotnostní kategorie do 3500kg; 1 – městský provoz; Z – provedení základní

Dopravní automobil má momentálně základní výbavu danou zákonem a postupně do něj budeme stěhovat věci ze starého vozidla.

Toto vozidlo nahrazuje současný vůz Peugeot Boxer r.v. 1995, 8 místný, najeto 320 000 km.

K získání nového automobilu je samozřejmě nutné absolvovat předepsaný postup.

1. Někdo, v tomto případě ministerstvo vnitra musí vyhlásit dotační program (duben 2019)
  2. Pak se podává žádost
  3. Hasičský záchranný sbor žádost vyhodnotí a přidělí bodové hodnocení žádosti.
  4. Pak se čeká (do září 2019), jestli hodnocení bude stačit na umístění v seznamu žadatelů na místě, které je v pořadí dostatečně vysoko na to, aby vyšly peníze na čerpání dotace. V našem případě, jak je vidět, tak to vyšlo.
  5. Do března 2020 se musí dodat technické podmínky na hasičský záchranný sbor kraje a následně na generální ředitelství.
  6. Pak se provede registrace akce.
  7. Dále se musí oslovit minimálně 3 dodavatelé a vyhodnotit nabídky.
  8. Pak se čeká na dodání vozu.
  9. Na konec se samozřejmě vypisuje vyhodnocení akce.

To je pouze stručný seznam, těch úkonů je více.

Je to tedy celkem hodně papírování, které z větší části leží na bedrech místního úřadu, ale bylo to zvládnuto s přehledem. (Snad)

Celková cena vozu 903 386 Kč

Dotace  MV 450 000 Kč

Dotace JmK  300 000 Kč

Dofinancování z městysu 153 386 Kč

Samozřejmě děkujeme všem institucím, které se podílely na financování nového dopravního automobilu, jenž je mimochodem prvním novým motorovým vozidlem v historii křtinských hasičů.

Mohlo by se vám také líbit...

Populární příspěvky